| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei vor sa ma trimita la Facultatea de Automatica, dar eu vreau la Facultatea de Inginerie Mecanica (ambele in Timisoara la Politehnica).
Intrebarea mea este: Cum sa-i conving sa ma lase la Mecanica?

2 răspunsuri:
| Danger30 a răspuns:

Alexa are dreptate, arata-le avantajele pe care le are mecanica, cel mai simplu ar fi sa le explici cat de mult esti pasionat de masini, si in plus chiar le si poti arata cat de mult poate castiga un mecanic, mai ales ca suntem in secolul 21, lumea depinde de masini, iar masinile depind de mecanici, arata-le site-urile astea si iti garantez ca o sa se convinga http://www.wall-street.ro/......-post.html - aici poti vedea cat de mult castiga un mecanic si cat de mare este nevoie de ei

| GabyAlexa a răspuns:

Aratale avantajele de a te duce la mecanica, spune-le ca nu iti place Facultatea de Automatica si ca vrei la mecanica.

Bafta ii ai convinje. happy