| fane04 a întrebat:

Pentru admiterea la Academia de Poliție sau la școlile postliceale ale MAI, dacă doi sau mai mulți candidați au obținut aceeași medie la admitere și se ia drept criteriu de departajare media de la bacalaureat, ce contează aici, doar media de la proba la limba și literatura română sau media generală de la bacalaureat (media de după susținerea celor 3 probe)?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil fiecare instituție are o procedură clară, despre care vorbești tu?

| anonim3247 a răspuns:

Doar cel mai bun e admis

| LucyiFer a răspuns:

Media generală, care o ai și pe diploma de bac. happy
De obicei ea se ia în calcul la departajări.

| TepesV6 a răspuns:

Daca esti fiu de interlop, care spera s-o arda pe tarla inutil pana vine pensia speciala, te rog eu, nu da in politie.