| MâţulMov a întrebat:

Pentru ce este buna mierea? Adica ce vitamine contine si la ce ajuta?

Răspuns Câştigător
| MiereaNaturala a răspuns:

Http://www.miereanaturala.ro/......din-miere/

Mierea contine numeroase substante minerale a caror valoare difera de la o planta la alta; cu cat procentul lor e mai ridicat, cu atat mierea provenita din floarea respectiva e mai buna pentru sanatatea omului.

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mierea contine toate vitaminele pe care nutritionistii le considera necesare sanatatii si multe minerale (cupru, mangan, calciu, potasiu, sodiu, magneziu, fier, fosfor, siliciu).

Atat vitaminele cat si mineralele variaza in functie de nectarul folosit de albine si in ultima instanta variaza in functie de resursele solului pe care cresc plantele respective.

| Konata a răspuns:

Este foarte sanatoasa mai ales iarna pentru gat si cap adica pentru tot e buna.Chiar si cand te pisca o albina veninul ala nu permite bolilor si virusilor sa se instaleze in corp; de asemenea iese o delicatese daca faci prajitura cu ea.E buna si pentru piele si cand te dor dintii pui miere si iti trece. Daca consumi zilnic miere, nu racesti si esti mereu sanatoss!

Răspuns utilizator avertizat