| itsmylife a întrebat:

Pentru cei din bucuresti.
ce liceu este mai bun? gheorghe lazar sau mihai viteazu?
si ce puteti sa-mi spuneti despre ele(profi, note, proiecte, chiul...)
>FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Mie personal imi place Lazarul mai mult si decat Sava ( care este cel mai bun din buc). sunt profesori foarte buni acolo, si daca ai medie de intrare, atuncea du-te acolo. In plus de asta, daca vrei sa chiulesti, te poti duce frumos in cismigiu, iar zona din jurul liceului este foarte frumoasa.
Uite si mediile de admitere de anul trecut http://www.admitereliceu.ro/......institutii

P.S Lazar este al doilea liceu din Bucuresti, dupa Sava

1 răspuns:
| JustMe5930 a răspuns:

Ambele licee sunt foarte buna. Mie imi e putin peste mana sa merg la Viteazu, deoarece as face o ora pe drum. Lazarul se zvoneste ca ar fi un liceu destul de umanist, chiar daca are atatea clase de mate.
Dar din moment ce ambele sunt super bune, eu iti recomand sa mergi la cel mai aproape de casa, sau la care ajungi mai usor, fara sa schimbi nu stiu cate mijloace de transport in comun. Din cauza asta eu prefer Lazarul. Si il mai prefer si pentru faptul ca are toate profilele pe care un liceu le poate avea, asa ca m-as putea transfera daca voi realiza vreodata ca am ales gresit.