| BiancaB_2401 a întrebat:

Pentru cine este la un liceu cu profil economic : ce se invata la acest profil? (Eu vreau sa merg la facultatea de management si marketing, m-ar ajuta acest profil la liceu?

Răspuns Câştigător
| Alecsa_5947 a răspuns:

Pai eu, de exemplu, invat la Colegiul Economic din Targoviste.sunt clasa a 10-a, iar materiile de profil pe care le fac acum sunt:contabilitate, protectia consumatorului si comunicare profesioanala.anul trecut am facut contabilitate, organizarea unitatii economice si studiul calitatii produselor.la noi, dupa ce terminam clasa a 10-a se face o repartizare si in functie de medie, ne ducem la diferite profile.cei cu medii peste 9 merg la contabilitate, cei cu medii sub 8 la turism si comert si mai este un profil unde se intra cu medii peste 8.50 unde se fac urmatoarele materii care cred eu ca te-ar putea ajuta:marketing,dreptul afacerii, resurse, economie.mentionez ca am o prietena care anul trecut a terminat acest liceu,profil contabilitate si a intrat la ASE la fara taxa si mi-a zis ca, practic, repeta ce a facut in liceu.e foarte usor.multa bafta! sper ca ti-am fost de folos. funda?

2 răspunsuri:
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna :] da, normal ca te ajuta. iti spune si numele profilului ca are la baza economia :]

| arhanghelu a răspuns:

Economie,mediu concurential,managementul afacerii,contabilitate,negocierea afacerii,realizarea afacerii, planificarea afacerii, organizarea afacerii...

sa ai bafta ca nu prea e usurel big grin