| Necunoscutu92 a întrebat:

Pentru un coleg intreb.
El are media 7.23 anuala, la ce licee ar putea intra?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Dupa ce afli media de admitere(media anuala conteaza 20% si cea de la examene 80%.) te uiti pe brosura cu licee si medii ce v-a dat-o la scoala sau urmeaza sa v-o dea si faci calcule, aproximari adica vezi ce sanse ai tinand cont de liceele din brosura cu tot cu media de anul trecut.Succes!

| sierra1 a răspuns:

Teoretic cam la orice liceu din orice județ - poate nu în clasele de top - dar e bine

| j1NNNx a răspuns:

Media de la clasa conteaza in procente mici, se calculeaza media in functie si de examene (care conteaza cam 80%), acum depinde si de zona, judet. fiecare oras are liceele lui

| Anon31241212 a răspuns:

Da. Media anuala conteaza doar 20%. Depinde ce a facut la examene. Oricum va intra undeva.Succes!