| shadow_7218 a întrebat:

Pina la ce data se poate depune foaia matricola la liceu si ce acte mai trebuiesc?

Răspuns Câştigător
| Alesandraas a răspuns:

Pai pana pe 25 si ai avea nevoie de:
1)cererea de inscriere;
2)cartea de identitate(daca este cazul) si certificatul de nastere, in copie legalizata.asta daca nu ramai in aceeasi institutie de pana acum;
3)adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a;
4)foaia matricola pentru clasele V-VIII;
5)fisa medicala.dar asta iar daca nu ramai in aceeasi institutie de pana acum.
Si ar mai fi doua adeverinte pe care le-ai primit de la scoala de la diriginta/diriginte.
Cam astea ar fi.
Sper sa te fi ajutat.happy

4 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

De ce sa te inscrii acum cand poti sa asptepti pana la anul! N-are rost!

| HandsOfTime a răspuns:

Te duci la scoala si iti da dosaru cu toate actele.De pe 15 iulie pana pe 25 iulie poti sa te duci la liceu sa te inscri dar mai bine te duci pe 15 ca sa fi sigur ca nu tia ocupat locul.Eu ma duc pe 15.

| DanYyy_8015 a răspuns:

Pana pe data de 25 Iulie si mai ai nevoie de o copie de buletin, o copie dupa certificat legalizata la notar si fisa medicala.

| catalina_2560 a răspuns:

Pai din 14 iulie pana in 25 sau 29 nu stiu exact.
Si iti trebuie foaia matricola de la scoala, fisa medicala tot de la scoala si copie dupa buletinele parintilor, buletinul tau si certificatul tau de nastere.happy