| Meli2314 a întrebat:

Politehnica sau facultate de matematica si informatica? Si de ce? :3

2 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Facultatea de matematica si informatica iti deschide mai multe "portite". Este mai grea dar merita mai ales daca alegi informatica.

| Morphines a răspuns:

Dacă te pricepi la numere, atunci îți recomand facultatea de matematică și informatică fiindcă îți oferă mai multe oportunități de angajare în viitor. Am câțiva foști colegi de liceu acolo și au numai cuvinte de laudă. Sigur, este o facultate grea, dar niciuna nu este floare la ureche. Repet, dacă te pasionează tot ce ține de matematică și de informatică, atunci este cea mai bună alegere în acest „domeniu".
Baftă și succes! happy