| Diaaaana a întrebat:

Pot sa dau la facultatea de medicina(specializarea dentara) daca termin liceul la sectia de uman? Funda:*

4 răspunsuri:
| Helenee24 a răspuns:

In primul rand la uman la orice liceu materiile din stiinte exacte sunt la pamant si pentru a da la medicina iti va trebui neaparat bac la chimie/biologie + admitere. Deci nu prea ai cum. Orienteaza-te spre stiintele naturii sau matematica-informatica daca vrei neaparat la medicina happy O zi placuta.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Sigur ca poti, te pregatesti la biologie, chimie si poti.

| Krsz a răspuns:

Logica ca poti da, doar ca trebuie sa te pregatesti la materiile pe care nu le mai studiezi si se cer acolo

| andromedaR49 a răspuns:

Desigur! Trebuie sa ai ambitie suficienta sa te pregatesti pentru examenul de admitere.