| remembrall a întrebat:

Pot sa ma prezint doar la examene la Facultatea de Limbi si Literaturi straine din Universitatea Bucuresti? Sunt la T.I. Engleza-Germana la taxa.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu poți. 90% din profesorii care sunt acolo cer prezenta obligatorie la cursuri, dacă nu ai 75% prezenta sau cât e minimul pe care îl cer ei nu te bagă in examen, adică ai restanta. Dacă ai mai mult de 5 restante sa zicem nu vei trece anul.
In plus mai sunt și seminarii, nu numai cursuri, si la alea e obligatoriu sa mergi ca sa îți iei punctajul din timpul anului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, prezenta la seminarii este mai mereu obligatorie