| anonim_4396 a întrebat:

Profa de romana ne-a dat ca tema sa descriem in cateva randuri un castravete cocotat pe un stalp laughing Deci chiar nu stiu la ce se refera... Voi ce credeti? laughing

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

La un vrej de castravete care s-a incolacit pe un arac si care a facut roade(castraveti) in partea de sus a aracului (impropriu spus stalp!). Sunt soiuri de castraveti cataratori, precum fasolea cataratoare.

7 răspunsuri:
| loli_8683 a răspuns:

Nu stiu contextul in care v-a dat tema, dar pare a fi un exercitiu de stimulare a creativitatii. ar putea sa fie o poveste despre un castravete al carui lujer a crescut pe un stalp inalt si acum, ca a venit toamna, castravetele a bagat de seama ca lujerul incepe sa se usuce. si incepe sa devina temator: "Vai, inca nu am crecut suficient de mult si lujerul meu incepe sa se usuce. Ce o sa ma fac acum? Cine ma mai hraneste? Si daca lujerul se ba usca, o sa pic de aici? Oare cum o fi pe pamant? Bietul castravete incepe incet-incet sa se ofileasca si sa paleasca. Poate incearca sa vorbeasca si le intrebe pe pasarile calatoare pe care le-a vazut toata vara si care acum se pregatesc de plecare...

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Oare era drogata?

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Da...clar era drogata

| Ronnix a răspuns:

Iti cunosti indeajuns profesoara sa fi sigura ca ea a fost cea care a spus asta? o. O'

| teaaa a răspuns:

Poate a glumit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci din gura ei au venit aceste cuvinte laughing Am auzit-o clar laughing Toti colegii discutau ce sa scrie laughing Nu stiu ce i-a venit in cap sa ne dea tema aasta laughing chiar nu stiu la ce se refera laughing e cea mai supida tema pe care am avut-o laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm...trebuie descriere. Ce pot sa spun despre un castravete? laughing)