| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, am si eu o nelamurire vreau sa ma duc la facultate de
Imbunatatiri Funciare si Ingineria Mediului Agronomie Bucuresti
si nu stiu ce domeniu sa aleg care ar fi de viitor:
-Specializarea ÎMBUNĂTĂŢIRI FUNCIARE ŞI DEZVOLTARE RURALĂ
-Specializarea INGINERIA ŞI PROTECŢIA MEDIULUI ÎN AGRICULTURĂ
-Specializarea INGINERIE ECONOMICĂ ÎN CONSTRUCŢII
-Specializarea MĂSURĂTORI TERESTRE ŞI CADASTRU.

1 răspuns:
| michelia a răspuns:

Alegerea ramine a ta si nu ai nici un fel de garantie ca varianta aleasa este de viitor ( nici la medicina, nici la drept etc, nicaieri de fapt). E o mica loterie pina la urma in societatea noastra.
Dintre variantele tale ultima este cu aplicatie sigura. Masuratorile si cadastrul sint necesare pentru orice constructie sau tranzactie de cladiri si terenuri.
Celelalte sectii suna a ceva amestecat, ambiguu. E doar parerea mea.