| adrian_2389 a întrebat:

Sall am si eu o problema nu stiu daca e bine
Vreau la varsta de 18 ani sa plec in germania la munca pe 2 mii de euro pe luna si sa stau 3-4-5 ani ca sa pot veni cu bani frumosi ca sa pot sa fac ceva cu ei o afacere ceva nu stiu e bine ceea ce gandesc
Asta ar insemna ca la sf clasei a 10 sa plec si pai cand ma voi intoarce sa fac si celelalte 2 clase
Si imi este frica ca daca apuc 20 de ani sau trec de 18 nu voi mia avea chefu de a face bani acum as pleca dar nu am voie doar la 18 ani
Vreau sa imi fac tot ce vreau pe picioarele mele
Am si de la parinti mostenire o casa de 150 de mii de euro un apartament de la bunici 50 de mi si un apartament este o mostenire cat de cat numai zis ca tata este plecat in frata si castiga bine
Sa plec?

2 răspunsuri:
| iulyspy a răspuns:

Eu zic sa termini liceu, pentru ca mai tarziu iti va fi mai greu. O facultate poti s-o faci si mai tarziu daca ai bacu luat, dar fara bac nu faci nimic
Bafta:*

| mickeye a răspuns:

Desigur,în străinătate umblă câinii cu covrigi în coadă... dar nu vei câștiga 2000 de euro pe lună, ci 10000 sau poate chiar 30000 de euro.