| byanka_1657 a întrebat:

Sall!
Stiti cumva un site unde pot gasi exercitii de matematica din acelea cu transformari. MS.

1 răspuns:
| xSoaked a răspuns:

Ce fel de transformari? Nu ai specificat. Pot fi transformari din fractii ordinale in fractii zecimale si invers, transformari din suma sau diferenta in produs (trigonometrie) si invers, transformari din particular in general (inductie) si invers and whatsoever. Cauta si tu intr-o culegere de matematica ce ai nevoie.