| xFaith a întrebat:

happy
Ma puteti ajuta? Am o mica tema de facut despre : Parerea noastra despre ferma animalelor
Fuunda

Răspuns Câştigător
| Tacii a răspuns:

Ferma este un loc unde stau multe animale,ce au un scop,de a multumi proprii stapani. Fermele sunt de asemenea un prilej de bucurie pentru noi oamenii, animalele ne incanta, ne fac sa zambim.Gainile fac oua(bune pentru copilasi),vaca face lapte(pentru bebelusi),calul(ajuta oamenii la caruta),oaia(pentru paste). acestea sunt animalele ce ne multumesc zi de zi,daca nu ar fi ele,noi nu am fi baut lapte,cum multora le place,nu am mai fi spart oua de pasti si nu am mai fi alergat dupa caruta sa ne prindem de ele si sa calatorim in lumea numita,ferma. Sper ca ti-a placut, eu am facut asta acum, nu este plagiat! Funditssa:?happy

2 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Nu facem teme copiilor leneşi. Punct.
(E împotriva bunului simţ şi a regulamentului TPU)

| Tacii a răspuns:

Nu este tema copiilor lenesi,eu nu i-am dat o compunere intrega, doar cateva idei, ce cred ca au ajutat-o.Eu cred ca nu a incalcat nici o regula. Avea nevoie de ajutor, doar atata tot! Multumesc mult ca mi-ai oferit fundahappyTe sustin in continuarehappy