| Dalma_6361 a întrebat:

Poate cei care ati terminat clasa a 7a imi puteti spune cum sa ma pregatesc, poate un site unde gasesc ce lectii vom lua. Dau funda:p

3 răspunsuri:
| Eff a răspuns:

Bucura-te de vacanta, fato. O sa ai tu timp sa inveti.

Plimba-te, citeste, distreaza-te. Pentru asta e vacanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.calificativ.ro te poti uita la ''lectii'',''Programe scolare''
http://advancedelearning.com/index.php/articles/c32

| GaleataDeChiftele a răspuns:

Dupa mine ai putea sa consulti un manual de cls 8 -a la sfarsitul acestuia daca nu ma insel se afiseaza o programa (nu la toate materiile decat la cea respectiva)poti incerca sa te documentezi de ele pe internet dar felul in care iti va preda profesorul te va incurca in paralel cu ce ai consultat tu si in lucrari teze examene poate fi fatal FOARTE FATAL incurcarea de informatii. Daca vrei sa stii lectiile de a 8 a la matematica mai bine las-o balta. Daca te apuci sa consulti cateva lectii vei vedea ca pe viu nu e chiar asa de usor o sa te invaluesti intr o groaza de formule teoreme care iti vor trebuii pe parcurs. Daca chiar vrei sa stii ce te asteapta poti incerca cu niste meditatii de recapitulare te va ajuta in primul semestru sa te reabilitezi si vei avea oarecum un control asupra lectiilor.Bafta sper ca te-am ajutathappy