| doggy123 a întrebat:

Sper ca am ales categoria potrivita. Imi puteti spune cum as putea sa ma mobilizez, adica sa invat mai serios pentru scoala ca atunci cand vreau sa ma apuc mi asa de greu si n-am chef si atunci nu invat.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Si eu la fel, dar gandeste-te ca daca vrei in viitor sa fii cineva trebuie sa inveti. Ti se pare prima data ca e greu, dar dupa ce citesti lectia aia o data ai sa vezi ca e usor. Bafta!

4 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Arunci telefonul si calculatorul( pe perioada studiului ) si te duci afara sa inveti sa vezi ca trece toata moleseala si lenea, o sa ai chef sa si dansezi si inca ceva, poti incerca sa inveti pe muzica, eu asa fac, cant randurile din caietul de romana laughing si acum ascult muzica cand iti raspund si scriu in ritmul muziciilaughing dar cel mai important sa arunci tel si pc pe mine astea ma retin de la invatat.

| jewnina a răspuns:

Stabileste o ora anume la care mereu sa te pui pe invatat

calculator si telefon cat mai departe de tine

| Calin_Crisan_2000 a răspuns:

Lasa Pc-ul si invata laughing)

| Aia37 a răspuns:

Gandeste-te ca e spre binele tau sa ai mai multe cunostinte si studii. Ca daca nu le dobandesti, in timp nu o sa ai de unde sa iti produci bani. E spre binele tau