| Orkroc a întrebat:

Sunt in clasa a6a si nu stiu ce sa mai fac in clasele antriore invatam ca papaglul tot (ne punea sa facem rezymat si eu o stiam pe derost) anul acesta m-am mutat la o alta sc (din cauza profei de romana care vena la si jumate) copii acici sunt mult pre prosti ca si comportament nu poti glumi cu ei se supara usor chiar si din gluma de tip (Du-te naibii) sau au un cmoportament de cls a3a si sunt si cocalari pe desupra(nu ca sculta manele dar au acel comportament) nu stiu daca e de la mutare sau ca am clacat NU MAI POT INVATA deloc am incercat tot nu merge anul trecut am luat 9 in teza la mate iar anul asta dac mai iau 8 imi scad notele pe zi ce trece invat citesc lectia de 10 ori mia pierit chelful pana maine o uit.CE sa fac? nu vreau sa imi dejamagesc parintii

Răspuns Câştigător
| CrssiCriss a răspuns:

Este normal...t-ai muat intr-o scoala noua, iar copii nu sunt de nivelul tau.Nu ar trebui sa iti faci griji dupa un timp te vei acomoda si vei dori iar sa inveti. Daca asta nu te ajuta gandeste-te la parinti tai care au grija de tine si gandeste-te la faptul ca iti place invatatura si vrei sa fi cel mai bun.Succes si sper ca te-am ajutat... funda?