| mdia13 a întrebat:

Sall! Trebuie sa fac un proiect la fizica, mai exact un experiment pe care trebuie sa il prezint in fata clasei.Ma puteti ajuta cu niste idei? Nu trebuie sa fie nici foarte greu dar nici foarte simplu si ar fi fain daca ar fi amuzant.Ms mult!

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Iei un gram de cesiu si il bagi intr-o cada de apa plina. Explozia va fi impresionanta. Am vazut eu la Mad Science, poti incerca si tu. happy

| emilie_8883 a răspuns:

Un circuit big grin... leaga cu niste cabluri o baterie de un bec. am facut acest experiment cu tata happy
sau poti sa faci un manometru. nu e complicat si mergehee hee. daca vrei detalii dai add la id : rorz_baa
te pup:*