| msil3 a întrebat:

Sallut TPU.
Sunt in clasa a 8a.Am intalnit o problema.
Astazi am aflat ca o profesoara ma barfeste la alte clase ca fiind urat si prost. Dansa stie ce note am la simularile din martie, si o asigur ca sunt destul de bune.Ce as putea face?

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Câinii latră și caravana trece înainte.

| loveyouschatz a răspuns:

Indiferenta ta o sa o omoare pe desteapta aia de profa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cine te pune să crezi tot ce auzi? Poate s-a format între voi un grup "rebel", dornic de scandal, gata să-ți joace o farsă. Poate că nimic nu e adevărat. Un cadru didactic nu-și calomniază elevii în public. Afli adevărul doar purtând o discuție decentă si calmă cu acea profesoară, fără reproșuri și alte-alea. Te asigur că va dialoga cu tine. Du-te si vorbeste-i fără să afle colegii, asta ca să nu se râdă că le-ai picat în plasă. Se apropie si 1 aprilie : ))!

| Alisayer a răspuns:

Cel mai bine e sa nu ei in seama. Daca un profesor isi permite sa birfeasca un elev, inseamna ca profesorul respectiv si-a pierdut demnitatea.
Un profesor este un exemplu pentru elevi, insa ce exemplu da profa care te birfeste?
Si mai eles daca simti ca nu e adevarat ce spune simte-te indiferent.
Pina la urma o profa sa-si dea seama la ce nivel a decazut.

| msil3 explică:

Da mai, am avut un dialog calm cu ea, am intrebat-o big grinoamna profesoara de ce ati spus acele cuvinte la acea clasa.
Aceasta imediat a schimbat subiectul
Am mai intrebato o data crezand ca nu a auzit : Doamna de ce mati facut prost si urat la clasa cutarica.
Si ea de data asta imi raspunde:Asta este ca si cum mai intreba pe mine daca mai sunt virgina(si ne-a povestit cum sia pierdut ea virginitatea). Frate cum poti povesti unor elevi de clasa a 8-a care au si un examen de dat cum ti-ai pierdut virginitatea.
Dupa ce mi-a spus astea mam asezat de buna voie jos deoarece imi era frica sa nu imi mai puna un 3 ca si asa ea pune note pe comportament nu pe ce stii.Si meca daca imi mai pune un 3 ma lasa corigent ca si asa am la clasa la ora ei am 3-7-3-6 si nea amenintat ca o sa avem 8-9 note pana la sfarsitul semestrului.