| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am 14 ani.

Daca vreau sa continui scoala la un seral, trebuiesc 8 clase neaparat? Am 4 clase, vreau sa continui pentru permis. Pot sa ma duc si cu 4?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Abia dupa ce termini 10 clase la zi, te poti inscrie la liceu' curs seral, dar vei face 3 ani (clasele 11-12 si 13).

Pentru permisul de soferi, nu ai nevoie de diplome de studii, doar sa stii sa scrii si sa citesti, ca sa fii in stare sa-ti inveti Legislatia Rutiera.
Si ca sa-ti raspund clar: da, te poti duce si cu 4 clase, atata vreme cat ai 18 ani impliniti.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da 8 clase neaparat, mai pui de multe ori intrebare ca raspunsul e acelasi nu o mai pune cum vrei sa po faci pe a 9-a sari din a 4-a direct, dupa 4 vine 5, 6, 7, 8 asta trebuie sa faci sa ajungi la seral.

Întrebări recente