| alexalexmarian a întrebat:

Am auzit de la unii profesori ca daca ocupi cel putin locul 3 la oplimpiada de istorie nationala nu mai dai nicio proba scrisa pentru admiterea la academia de politie. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am impresia că merge și cu mențiune. Da, e adevărat.

1 răspuns:
| justmemari a răspuns:

Buna ziua, Din cate imi amintesc eu de pe vremea cand eram la scoala, calificarea la faza nationala a olimpiadei te scuteste de examenul de admitere. Sper ca nu sunt modificari esentiale de atunci, ce-i drept a trecut ceva vreme. In fond depinde de regurile de admitere ale fiecarei facultati in parte.