| anonim_4396 a întrebat:

Am avut luni simularea la romana, clasa 11-a. La subiectul 3 trebuia sa fac un eseu intre 600-900 cuvinte, si avea 3 puncte, din care 1.6 continutul, si 1.4 redactarea. Cand am vazut baremul, scria acolo : "in vederea acordarii punctajului pentru redactare eseul trebuie sa aiba minim 600 cuvinte". Eu ce sa interpretez; "daca vrei punctaj maxim la redactare trebuie sa faci de mimim 600" sau "daca nu faci 600 nu iei niciun punct la redactare"? Pentru ca multi zic ca nu as lua niciun punct, dar e total lipsit de logica, pentru ca in redactare de exemplu intra lizibilitatea, ortografia etc. Daca eu am scris corect si caligrafic, dar am scris 550 cuvinte in loc de 600, cum sa nu imi dea nimic?!
Stiu ca nu e importanta ca e doar simulare...dar ma intereseaza nota. Multumesc happy

3 răspunsuri:
| coolgirld a răspuns:

Buna si eu am dat luni aceeasi proba. la profil real adica mi-a cazut basmul. eu am stiut de la pregatire ca daca nu scrii doua pagini minim si maxim trei pagini nu se puncteaza indiferent de opera... se ia circa 300 de cuvinte pe pagina. era scris si la finalul subiectului asta. bafta la o nota cat mai mare

| MadagasHardwell a răspuns:

Stai linistit ca nu țin cont pentru 50 de cuvinte, dacă ai scris corect ce îți cerea și frumos asezat frumos în pagina iei pe puțin 2, 5 pctwinking mult succes

| RobyDF a răspuns:

Nu are cum sa nu iti dea nimic, tu ai scris ceva acolo, ar fi lipsit de logica...