| va21102001 a întrebat:

Salut, am fost admis la facultatea de Inginerie Tehnlogica si management industrial sectia Inginerie Aerospatiala (Constructii Aerospatiale) din Brasov. Ce parere aveti despre aceasta facultate? Merita? Ce sanse sunt sa imi gasesc un loc de munca in anul 2 sau 3 de studiu? Dupa terminarea studiilor se gaseste usor loc de munca sau mai greu.

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Merita absolut! Meseria de Inginer este o meserie căutată și banoasa rău. Bunici mei au fost ingineri și știu ce zic. Acum mai greu sau mai ușor, vei găsi un loc de munca ca nu are cum sa nu găsești. Nu cred ca e bine sa te angajezi din al 2-lea sau al 3-lea an de studiu, cel mai bine aștepți sa termini facultatea definitiv, iei și un master și te poți angaja.