| marius199311 a întrebat:

Am fost respins la bacalaureat cu media 5.53. Daca am 5.00 la romana, 5.00 la matematica si 6.60 la biologie trebuie sa dau in toamna si la matematica si la romana?
Si apropo, punctul din oficiu se acorda doar daca abordezi toate subiectele?

1 răspuns:
| robert00112 a răspuns:

Trebuie sa da la una din cele trei la alegere astfel incat media celor trei sa fie egala sau mai mare cu 6. Punctul din oficiu se acorda si chiar daca nu ai scris nimic pe foaie.