| Думитреску_Джордж_1994 a întrebat:

Salut, am o intrebare, eu sunt clasa a VIII si vreau sa intru la Liceul Grigore Moisil din Brasov, la Mate-INFO. Ce medie imi trebuie ca sa intru la liceu, si este ocuparea dupa medii pe loc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media necesară intrării depinde de la an la an și variază în funcție de rezultatele tuturor candidaților, care acelea la rândul lor sunt afectate de performanță și de dificultatea subiectelor. Îți poți face o idee orientativă intrând pe site-ul admitereliceu.ro. Baftă și succes la învățat!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Ce medie imi trebuie ca sa intru la liceu"

nu cred că nu știi cum se face dar totuși: ia note cât mai mari la exmenul din mai-iunie și dacă media îți permite, prinzi locul dorit (vă zice dira cum e cu opțiunile)