| annduu a întrebat:

Salut, am o intrebare, poate ati trecut si voi prin asta sau prietenii vostri. Daca esti inscris la profesionala si termini cele 11 clase, cum trebuie procedat pentru inscrierea la un liceu (diferit fata de cel la care ai fost la profesionala) mai trebuiesc date diferentele? Fiindca doresc sa-mi termin studiile

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca lucrezi te inscrii la un liceu ce are forma de invatamant cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.
Daca nu lucrezi te poti inscrie si la forma de invatamant cu frecventa la zi, dara numai daca nu ai depasit 18 ani la data inceperii anului scolar.
In ambele cazuri nu trebuie sa sustii examene de diferente fiindca te poti inscrie doar in cl. a XI-a. La seral si frecventa redusa vei mai face inca 3 clase (XI, XII si XIII).