| Prisecaru2323535 a întrebat:

Am primit un proiect si trebuie sa scriu tot ce se poate despre Cultura si civilizatia Bulgariei. As dori sa va intreb ce as mai putea adauga referitor la tema pe langa, cultura, obiceiuri, traditii, istorie, bucatarie, arta, politica si patrimoniu. Alte idei mai aveti?

2 răspunsuri:
| Anca6991 a răspuns:

Ai putea incepe cu cateva detalii geografice si pozitia in contextul european (cand a intrat in UE, NATO, chestii de cultura generala, dar nici prea multe).

| BeatriceMaria04 a răspuns:

Inventii, sarbatori specifice, portul popular si ai scris cam tot laughing). Funda?