| alexandrunaj a întrebat:

Am proiect la stintele naturii despre comportamentul ursilor bruni. Stiu ca se gasesc la munte dar in ce zone mai exact, vreau detalii in pajisti,varfuri montane, depresiuni se pot gasi (pe varf nu cred sa ajunga)? De la ce altitudine sa gasesc si de la ce altitudine dispar?

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai unii uitati de google, ia si tu de acolo ce iti trebuie ca nu stim ce si cum se cere exact ca sa-ti facem noi tema. Grabeste-te pana nu-i mazileste criminalul ala de Tiriac pe toti. https://www.google.it/? gws_rd=ssl#q=ursul+brun+traieste+in+Romania