| Augustinn6 a întrebat:

Salut,am si eu o nelamurire. Daca imi iese media anuala 9.495 se pune 9.50 sau 9.49?

Răspuns Câştigător
| VampDiaries a răspuns:

Ar trebui sa se puna 9, 50 dar deja depinde pe profesor\a

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Convinge pe prof! Sa iti dea 0.001!
Cum ti-a iesit asa medie habar n-am!
Sper ca te-am ajutat!
Sal, sal!

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

In mod normal media anuala nu se rotunjeste, dar depinde de profesor
oricum felicitari!

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Practic ar fi 9, 49, dar daca o convingi pe profa sati dea0, 01 iti iese 9, 50

| IoAlexandra a răspuns:

Se pune 9.49.regulamentul spune ca se iau primele 2 zecimale(nu are voie sa iti dea 9.50).
Mie mi-a iesit la istorie semestrul trecut 9.4(9) si asa a ramas...

Oricum bravo pentru nota.

| DeeaPuff a răspuns:

Hey! O sa ai 9.49, stii ca media anuala nu se rotunjeste adica chiar daca ar fi 9.50 nu ai putea zice ca este 10.Media ta o sa fie 9.49. BRAVO

| hello1234 a răspuns:

9 49 cred.

| AgentXXX a răspuns:

9.50 corect ar fi! Si apropo felicitari pentru aceasta nota remarcabila