| CatutaxD a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Din cauza unei prostii am avut nota scazuta la purtare ( la 8 pe un semestru). Sunt in clasa a 10-a si problema este invat bine, media mea generala fiind in a 9-a 9.72. Intrebarea este: nota la purtare imi ma poate impiedica sa studiez in strainatate mai exanct in Anglia? Tin sa mentionez ca voi face tot posibilul sa nu mai am nota scazuta la purtare si doresc raspunsuri de la persoana care au o idee. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| graffiti a răspuns:

Sa-ti zic un secret, nota la purtare nu se scade asa dintr-o data, se scade cu creionul la inceput iar la sfarsit de an profesorei vor dezbate aceasta problema si daca majoritatea sunt contra scaderi nu fa fi scazut, dar depinde de ce ai facut, daca nu e chiar asa grav poate doar a facut asta sa te sperie

Am patit si eu din clasa a 3-a pana in prezent clasa a 11-a