| Vladuttttt a întrebat:

Anul acesta am terminat anul 1 la facultatea de peisagistica si vreau sa renunt la ea si sa dau la informatica.
Facultatea de peisagistica are 4 ani, iar cea de informatica are 3 ani. Daca renunt la peisagistica trebuie sa mai platesc un an taxa la informatica sau nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca facultatile respective sunt de stat sau particulare si daca sunt de stat ai fost pe loc bugetat la actuala facultate. Spune asta si o sa-ti dau un raspuns concret.

| GabrielaIoana a răspuns:

Nu trebuie sa platesti un an de taxe ca nu ai de ce, dar iti vor cere bani de inscriere.

| Vladuttttt explică:

Facultatea este de stat si sunt la buget. Am fost la cealalta facultate si am intrebat si mi-au spus ca trebuie sa fac primul an la taxa apoi ma baga la buget.