| mtw123 a întrebat:

Anul viitor am să dau bacul. Şi cred că voi alege a 3 a materie geografia. Este uşor bacul? Ce subiecte se dau? si ce materie trebuie sa invat.

Funda

4 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Buna!
Eu am dat bacul din geografie. Este materia de clasa a XII-a (Geografia Romaniei si Geografia Europei). Am invatat destul de mult, iar harta daca o stii perfect, atunci nu este atat de greu. Subiecte cum ar fi tari si capitale, clime, relief, rauri, intrebari care sunt si de cultura generala. happy mult succes!

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Este examen, nu te poti astepta sa fie usor. Daca vrei sa iti faci o idee despre subiecte si nivelul de dificultate cel mai bine e sa te uiti la subiectele de BAC din anii anteriori.

| SynapseNinja a răspuns:

Dat fiind că este examen de bacalaureat nu te aștepta să fie prea ușor (mai ales dacă nu înveți). Din câte știu, materia se dă cea de pe 9 - 12, dar mai bine întrebi profesorul că trebuie să știe. Dacă vreai modele de subiecte, uită-te pe net că sunt o mulțime.

| vladorcolac a răspuns:

1- eu am fost cel mai bun la liceu dar nu mi-a pasat de bac deloc
2- daca tu crezi ca e important, atunci nu conteaza daca e greu sau nu, pur si simplu invata minim 2 ore pe zi, cel mai eficient seara inainte de culcare, pentru invatat mai usor, inregistreaza-ti lectiile audio si ascultale la casti inclusiv cand dormi si nu o sa ai nici-o problema