| AndonAleksandru a întrebat:

Anul viitor o sa ma inscriu la liceul cinematografic. Treaba sta in felul urmator. Eu prima data am vrut sa ma inscriu la liceul de teatru, dar aici unde sunt eu nu există. Asa ca este cel de cinematografie. Am decis sa ma inscriu la ăsta. Nu stiu prea multe despre cinematografie, dar am ales sa ma inscriu aici pentru ca este ceva asemănător cu teatrul (cu actoria). Vreau sa stiu cu ce trebuie sa ma pregatesc pana ma inscriu la liceu. Ce lucruri deține cinematografia?
Vreau detalii doar și DOAR de la cei care stiu ceva legat de cinematografie!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit de licee cu profil de cinematografie, ci de facultati