| Evelyne96 a întrebat:

As dori sa aflu mai multe despre Facultatea de Inginerie în Limbi Străine, specializarea ing. chimica franceza, de la Politehnica Bucuresti. Mai exact pe ce materii se pune accentul, cum sunt dotarile, se face practica, cum sunt profii, cum e atmosfera in general, ce oportunitati ai cand termini etc.

1 răspuns:
| aramnicolae a răspuns:

Am ambsolvit aceasta facultate anul trecut si iti recomand.trebuie sa stii multa chimie fizica mate. informatica nu e o materie importanta la aceasta facultate se face o data la 2 saptamani. facultatea e bine dotata..profii sunt foarte exigenti si ai de invatat pentru sesiune mai mult decat la medicina.la franceza e totusi un prof indulgent care iti da 10 numa daca te prezinti la cursur.cand termini poti sa devii prof de chimie sau inginer in franta. e buna facultatea dar si foarte severa