| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu care este materia pentru examenul de capacitate la geografie

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU am înţeles la ce vrei să te referi!

Precizează în ce clasă eşti...

"Examenul de capacitate" de la clasa a 8-a s-a REDENUMIT şi se numeşte "Evaluare Naţională"!

La acesta NU se dă examen la Geografie, DOAR la Română şi Matematică - vezi linkul :
http://subiecte2013.edu.ro/2013/evaluarenationala/index.html

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Idc12345 a răspuns:

La examenul de capacitate nu se mai da de cativa ani examen la geografie. Doar la romana si mate