| Danut_3464 a întrebat:

Salut as vrea sa stiu si eu cu ce medie se intra la facultatea de medicina? Va multumesc.

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Media din liceu nu conteaza deloc pentru ca se da un examen de intrare care cuprinde intrebari din biologia de a11-a si chimia de a10-a si a11-a(60 intrebare bio si 40 chimie fiecare cu cate un punct, maximul fiind 100). Anul trecut ultima medie de la buget a fost 73 de puncte iar la taxa(asta insemnand sa platesti 6.000 ron pe an) se poate intra daca iei peste 50.