| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
As vrea sa stiu un lucru, dau funda.

Eu am niște probleme de sanatate si trebuie sa dau examenul de bacalaureat.
Trebuie sa ma inscriu obligatoriu la prima sesiune? Sau ma pot inscrie separat la a doua? Trebuie sa merg neaparat la prima? Imi e teama ca nu pot ajunge, pentru ca o dna doctor mi-a zis ca ar fi bine sa fac niste investigatii si nu stiu daca la prima pot, dar as vrea sa merg sigur la a doua
Dau funda

Răspuns Câştigător
| timidu89 a răspuns:

Cred ca poti si la a doua sesiune, sau peste un an. Nu cred ca e obligatoriu sa te prezinti la prima sesiune neaparat.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este obligatoriu dar ai cunostintele mai proaspat in minte.
Daca nu este ceva grav, poti amâna investigatiile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este obligator.

| Yuoia a răspuns:

Nu e obligatoriu sa te prezinti la prima sesiune. Dar este mai bine, totusi.
Medicul stie ca esti in an terminal? Daca e vorba doar de niste investigatii, nu urgenta, sa te programeze in asa fel incat sa te poti prezenta la examen. Succes!

| SuperCoolDude a răspuns:

Eu am invatat, dar problema este ca mi-a fost rau in ultimul timp si trebuie sa ma internez pentru niste investigatii.
Asta vreau sa stiu, daca trebuie neaparat sa ma duc la prima sau daca pot sa imi rezolv problemele medicale si sa vin direct la a doua, poate chiar mai invat de vreme ce mai e timp pana la a doua.