| UnDeaD96 a întrebat:

Azi am facut optiunile pentru liceu(Ploiesti) avand ca medie de admitere 9.05.La prima optiune am scris Al. Ioan Cuza profil Mate Info intensiv info la care ultima medie de anul trecut a fost de 9.23,iar la a doua am scris Colegiul Economic Virgil Madgearu profil Mate info la care ultima medie de anul trecut a fost de 8.40.Ce spuneti am vreo sansa sa intru la unul din astea funda daca argumentati corect

3 răspunsuri:
| ToxicDump a răspuns:

Ai sanse de 20-45% sa intri la primul, eu nu inteleg de ce voi vreti mate-info? voi ciar nu intalegeti ca o sa va termine? sau acum parinti vorbesc " fiule du-te la mate info ca acole e bine " va spun eu ca nu e. Eu is la un colegiu ( sectiunea gimneazu ) si anul trecut au fost 30 in clasa de mate info, acum is 21 ( si aia vreau sa se mute ca nu reziste dar nu mai sant locuri la alte scoli ). Dar da, nu ai sanse sa intri ca multi scriu mate info cu medi mari.

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Nu cred ca ai sanse pentru ca e o diferenta cam mare de medii. Plus ca toata lumea vre sa intre in Cuza si habar n`am de ce. Daca vroiai sa intri la unul din astea 2 puteai sa pui de exemplu stiinte ale naturii dupa ( vad ca vrei la real ) sau alt profil de la Economic si te mutai apoi. Dintr`un liceu in altul e mai greu.
Eu iti doresc succes! happy

| mFlorian a răspuns:

Da sunt sanse destul de mari. In fiecare an mediile scad considerabil. Asa am pus si eu primul liceu si era cu 30 de sutimi peste media mea si... totusi am intrat. Baftahappy