| anonim_4396 a întrebat:

cand se dau probele(examenele) pentru cei care vor sa intre la filologie bilingv? Am auzit ca se dau probe orale si scrise. vara asta sau au inceput deja?(Murgoci in caz ca depinde de liceu.)
Funda!

3 răspunsuri:
| mirunaioana a răspuns:

Buna, MeXD! Si eu sunt tot clasa a-VIII-a si voi da examenul de bilingv ( tot la filologie vreau si eu). Am inteles ca se dau intre 1-3 iunie, dar nu stiu sigur. Si eu stim ca se da si proba orala si scrisa.

| mirunaioana a răspuns:

Buna, MeXD! Si eu sunt tot clasa a-VIII-a si voi da examenul de bilingv ( tot la filologie vreau si eu). Am inteles ca se dau intre 1-3 iunie, dar nu stiu sigur. Si eu stim ca se da si proba orala si scrisa.
Mult succes!

| NaRgiT a răspuns:

Te poti interesa la liceu, dar ce clasa esti?
daca esti de-a V-a prin aprilie-iunie, dar la a IX-a nu trebuie sa dai examen, primesti o fisa cu optiunile tale pentru licee.