| ChiukiuHamsler a întrebat:

Ce ar fi mai bine pentru mine? Filologie sau stiinte ale naturii? La filologie nu stiu ce sa zic, 1 carte pe saptamana, numai argumentari, opinii.Cu matematica ma descurd, dar la stiinte ale naturii e mai usor la romana decat la filologie?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Stiinte. Si pe viitor fereste-te de facultatile umaniste, un sfat.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Gândește-te ce vrei sa fii pe viitor. Ai avea nevoie de matematica, chimie, fizica? Sau de limbi străine și socioumane? Dacă poți sa răspunzi la asta, știi ce trebuie sa alegi. Profilul liceului nu prea contează, oricum la facultate prinzi din mers, dar dacă alegi filo și vrei sa mergi la altceva decât o facultate umanista, va trebui sa depui eforturi sa prinzi colegii din urma.

| QuoVadisss a răspuns:

Salut! Asta depinde in primul rand de tine, gandeste-te ce materii sunt la uman si real. Vezi la cate materii te pricepi cel mai mult. Pentru uman ai foarte mult de citit, ai de facut tot felul de comentarii, argumentari, eseuri, etc. iar la stiintele naturii trebuie sa stii matematica, chimie, fizica. Ideea este ca oricum o sa ai teme la amandoua profilele...

| Iulian998876 a răspuns:

Științe clar