| Reus2015 a întrebat:

Salut, ce meserie e mai cautata, asistent medical generalist sau balneofiziokinetoterapeut?
Va multumesc pentru timpul acordat. O zi buna!

Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

Salut. Cred ca cea de asistent medical generalist, deoarece la noi in tara nu sunt foarte multe spitale care sa aiba balneoterapie. In schimb orice spital are nevoie de asistenti medicali. In schimb daca vrei neaparat sa te specializezi pe domeniul "recuperarilor" poti sa fi kinetoterapeut. Fiecare spital are cel putin un kinetoterapeut si parerea mea e ca este mai bine decat asistent medical.