| Bubita22 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Inginerie electrica specializarea : Sisteme electrice?

E de viitor? In ce domeni poti activa dupa terminare?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana ce se va folosi curent electric, vor fi si sisteme electrice, unde trebuie specialisti. happy

In ziua de azi nici electricieni calificati nu prea mai gasesti, iar de ingineri proiectanti este nevoie la orice constructie noua sau reinnoita.

| T0T a răspuns:

O părere foarte bună. Îți poți găsi o grămadă de locuri de muncă, doar gândește-te în câte tehnologii se folosește curentul electric(răspunsul ar fi că în cam toate). Normal că e de viitor mai ales că energia electrică e o resursă nelimitată.