| NickName_6619 a întrebat:

Daca eu dau bacul in 2012 stiti cumva daca eu prind programul cel vechi? Sau il prind pe cel >nou?
Cel nou in ce consta?

Răspuns Câştigător
| JoKeR4Car a răspuns:

Pana atunci mai este!
Nu se stie!

3 răspunsuri:
| Angelsergiuboy a răspuns:

Cel nou cred se va anunta ce constine cand va fi timpul

| DianaPp a răspuns:

Si eu dau tot in 2012. sper sa dam din cel vechi.care e mult mai simplu... decat sa fiu nevoita sa invat la 7 materii. Am auzit cum ca noua formula de bac prevazuta in legea educatiei nu ar fi aplicabil elevilor care au trecut acum in a 12-a si celor care au trecut acum in a 11-a. Cat de adevarata este chestia asta nu stiu. ramane de vazut daca ministerul va da un ordin prin care si noi cei de a 12 si a 11 sa dam bacul in noua formula, ca urmare a ceea ce s-a intamplat anul acesta la bac. eu sincer sper sa nu. Chiar nu am de gand sa invat la chimie( la care nu am invatat nimic niciodata din cauza ca nu am inteles de la inceput si din cauza profelor total dezinteresate cu care am facut) fizica sau francezaworried

| DianaPp a răspuns:

Art. 361... c) examenul de bacalaureat se va desfasura in conformitate cu prevederile prezentei legi incepand cu generatia de elevi care incepe clasa a IX-a in anul scolar 2012-2013;...sper sa nu se modificeworried