| Daviduku77 a întrebat:

Salut, daca sunt clasa a XI la liceu pe profil "știntele naturii" ma pot transfera in ultimele 2 module la o profesionala? Sau in vacanta de vară ma pot muta la alt liceu, pe alt profil?

3 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Doar în vacanța de vara. Nu te poți muta între module.

Dacă te vei muta la profesională în clasa a XI a, și va fi alt profil față de cel pe care ești tu acum, va trebui sa dai examene de diferențe. Și pentru că profesionala se face doar pana în clasa a 11 a, vei da și examen ( un atestat ), din profilul respectiv. ( dacă reușești sa te muti între module, la profesională, îți va fi foarte greu din aceasta cauza, va fi foarte mult de învățat). Însă pentru orice detaliu ar trebui să îți întrebi diriginta/Dirigintele pentru a te lamuri.

| ZappyTv69 a răspuns:

Întreabă la secretariat, sigur vor stii și iti spun și de ce ai nevoie.

În vacanta de vară poti sigur.

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Intreaba la secretariat.