| EUeStEEu a întrebat:

Salut, deci sunt nelămurit cu un lucru. In Timișoara există Politehnica si in București Universitate, nu? Marile facultăți căutate de toată lumea. Sau exista in București si universitate si politica? Treaba asta mă induce in eroare

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In toate centrele universitare mari București, Cluj, Iași, Timișoara există și politehnica și universitate. Politehnica e tot o universitate care se ocupă doar de partea tehnica, inginerie.

| gabicoo a răspuns:

La București există și Politehnică și Universitate! Instituții separate!