| redtrr1 a întrebat:

Salut, din octombrie o sa fiu student la litere pe limbi moderne aplicate. Sunt curios sa aflu in ce constau cursurile, examenele si cum vi se pare voua sectia?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

O să faci foarte multe traduceri și majoritatea examenelor în traduceri constau, și cam în fiecare semestru o să ai la fiecare limbă și un examen legat de un aspect din gramatică. În rest, materii „de umplutură" dar alea îs specifice fiecărei facultăți în parte, nu mă pot pronunța