| Fls2002 a întrebat:

Din păcate am rămas corigent la matematică, sunt în clasa a 9a. Doamna dirigintă mi-a spus că mă pot transfera chiar dacă am rămas corigent. Întrebarea mea este: ar trebui să fac cererea de transfer înainte să dau examenul de corigență sau după?
Si inca ceva, eu sunt pe ştiințe ale naturii si vreau sa ma mut pe profil economic, la ce o sa trebuiască sa dau diferențe?

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți poți face transferul, abia după ce promovezi examenul de corigență. Cererea de transfer o poți face atunci când vrei.
Pentru informații privind examenele de diferență, poți întreba la secretariatul Lic. Economic. În general, se susțin diferențe la disciplinele pe care nu le-ai studiat la fostul liceu.
http://imgur.com/a/AHHPfa2

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La profil economic se da diferente la matematica, ca ala este obiectul de baza la un liceu economic: multa, foarte multa matematica!