| VladGH a întrebat:

Salut dragi prieteni, cine mi propune vreo poezie de dragoste cit mai frumoasa posibila care merita spusa persoanei iubite. Sunt baiat si vreau invat o asa zisa poezie care sa rupa inima happy.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

În BPT a părut prin anii 80 un volum de poezii celebre, o antologie, inti tulat "Din poezia de dragoste a lumii".
O găseşti la bibliotecă.

| erika04 a răspuns:

Te-am cunoscut in zile triste cand sufeltul imi era pustiu si-am inceput sa te iubesc fara sa vreau fara sa stiu si nu-ti cer luna de pe cer nimic din ce e pe pamant, iubirea ta atat iti cer sper ca nu e prea mult

| PufuleteKiduuu a răspuns:

Incearca: George Sovu-Declaratie de dragoste