| Mihaitzz a întrebat:

Dupa ce termini liceul, cu profilul filologie, ce poti ajunge?. Dati-mi exemple de niste meserii legate de profilul asta.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Pai mai intai facultatea si apoi locul de munca:poti merge la ASE,drept,stiinte socio-umane,politice,administratia publica,litere, relatii internationale si limbi straine, geografie, istorie, comunicare, teologie si iti dai seama ce poti deveni daca urmezi una din ele.

3 răspunsuri:
| RaduHD a răspuns:

Cel mai probabil profesor de limba romana, engleza, franceza.

| dreamnow a răspuns:

Avocat, diplomat, translator, profesor.

| Dragos707 a răspuns:

Avocat! Poti urma facultatea de drept si in general nu prea conteaza liceul si profilul, dar te va ajuta daca esti pe filologie.